Lokalizacja

Winiarnia znajduje się w regionie Tokaj, w miejscowości Mad; winnice Szent Tamas zlokalizowane są w rejonie Mád, Tállya, Rátka i Tarcal


Nagrody i wyróżnienia

Decanter World Wine Awards 2015 – Gold Medal za Szent Tamas Dongo 2013

Posiadłość o powierzchni 25 hektarów składa się z 11 odrębnych działek; część z nich znajduje się w obrębie siedlisk sklasyfikowanych jako najlepsze  według tokajskiej klasyfikacji z roku 1732.

Szent Tamas to tokajska posiadłość prowadzona przez Istvana Szepsy Juniora. Znawcom wina, nie tylko tokajskiego, nazwiska Szepsy nie trzeba przedstawiać – rodzina jest związana z winiarstwem od XVI wieku, pochodzili z niej pionierzy produkcji win słodkich, a Istvan Szepsy senior już stał się współczesną legendą Tokaju i jest uważany za jednego z największych winiarzy na świecie. Istvan Szepsy Junior kontynuuje rodzinną tradycję, skupiając się, zgodnie z nowymi trendami w regionie, na produkcji win wytrawnych. Mając do dyspozycji najlepsze winnice w regionie, wielopokoleniową tradycję oraz młody, dynamiczny i utalentowany zespół udowadnia, ze Tokaj ma odpowiedni potencjał, aby pochodzące stąd białe wytrawne wina mogły konkurować z najlepszymi na świecie.

Szent Tamas jest współudziałowcem projektu Mad Wine w ramach którego w winiarni, pod nadzorem Istvana Szepsy’ego, wytwarzane są wina ze skupowanych winogron. Dostawcami są winogrodnicy, którzy spełniają wysokie standardy uprawy określane przez stowarzyszenie Mádi Kör. Wina są rozlewane do charakterystycznych butelek mających podkreślić odrębność i wyjątkowość trunków pochodzących z okolicy miejscowości Mad.


65.00
  • Ten produkt jest chwilowo niedostępny
69.00
  • Ten produkt jest chwilowo niedostępny
69.00
  • Ten produkt jest chwilowo niedostępny
420.00
  • Ten produkt jest chwilowo niedostępny


wróć do producentów