Lokalizacja

Winnica położona jest w regionie Wagram, 45 kilometrów na zachód od Wiednia. Zajmuje południowe stoki doliny Dunaju, utworzone z głębokiego lessu bogatego w wapń.

Powierzchnia winnic, wiek winorośli:

Winnice zajmują łącznie 10 hektarów. Najlepszymi siedliskami są winnice Hohenberg i Georgenberg. Najstarsze, 45-letnie krzewy rosną w winnicy Hohenberg.


Nagrody i wyróżnienia

Gruner Veltliner Georgenberg: Falstaff – 93/100, Wine Enthusiast – 91/100 za roczniki 2012-13;

Gruner Veltliner Hohenberg: Falstaff – 91/100 za rocznik 2013 i 92/100 za rocznik 2012;

"Vom gelben Löss"  Riesling:  Falstaff – 91/100 za rocznik 2012

"Aurum" Grüner Veltliner: Falstaff – 93/100 za rocznik 2011 

Weingut Ehmoser to rodzinna winiarnia zlokalizowana w austriackim regionie winiarskim Wagram. Josef Ehmoser, winiarz w trzecim pokoleniu, przejął ja po swoim ojcu w roku 1996. Wraz z żoną  Martiną wdrażają tu swoją winiarska filozofię, polegająca przede wszystkim na poszanowaniu natury i wspieraniu naturalnych cech winnych krzewów, odrzucając możliwość kształtowania wina według ustalonego wzorca. Stosują winiarstwo w maksymalnym stopniu nieinterwencyjne, kierując się maksymą: „wpływać tak mało, jak to możliwe i tak dużo, jak to konieczne”. W winnicach nie używa się chemicznych środków ochrony ani mineralnych nawozów i nie stosuje się nawadniania, a w celu przeciwdziałania nadmiernemu zagęszczeniu gleby nie używa się też sprzętu mechanicznego. Wina fermentują bez kontroli temperatury i dojrzewają nad osadem, w stalowych lub betonowych zbiornikach. Wina Ehmoserów charakteryzują się czystością owocu i znakomitą ekspresją wybitnego lessowego siedliska.wróć do producentów