Lokalizacja

Winnice zlokalizowane są w apelacji Sancerre; główna część  w okolicach miejscowości Bué, pojedyncze parcele rozlokowane są także w okolicach Sancerre, Crézancy i Vinon.

W winnicach dominują gleby gliniaste na podłożu gliniasto – wapiennym. Ekspozycja stoków południowa, południowo - wschodnia i południowo – zachodnia. Gęstość nasadzeń od 6600 krzewów na hektar dla starszych winnic do 8700 krzewów na hektar dla winnic młodszych.


Nagrody i wyróżnienia

Robert Parker:

Domaine Lucien Crochet Sancerre 2012 – 90+/100

Domaine Lucien Crochet Sancerre le Chene 2012 – 92/100

 

Winnice zajmują powierzchnię 38 hektarów, uprawiane są w nich 2 odmiany: Sauvignon Blanc (29 hektarów) i Pinot Noir (9 hektarów).

Obecny właściciel, GillesCrochet, to winiarz w kolejnym pokoleniu, kontynuujący tradycje między innymi Luciena Picard, który był jednym z pierwszych producentów butelkujących wina w apelacji Sancerre. Bogate tradycje nie przeszkadzają w stosowaniu technik uprawy i winifikacji zgodnych z najnowszymi trendami. Gleba w winnicy uprawiana jest mechanicznie (nie stosuje się chemicznego niszczenia chwastów), środki ochrony są wysoce selektywne i używane w najmniejszych możliwych dawkach. Winogrona są ręcznie zbierane i sortowane. Priorytetem posiadłości jest uprawa znakomitej jakości owoców, dzięki czemu wytwarzane tu wina od dziesięcioleci znajdują miejsce w czołówce apelacji.wróć do producentów