Lokalizacja

Posiadłość zlokalizowana jest w miejscowości Farra d’Isonzo. Pojedyncze parcele winnic zlokalizowane są w najlepszych siedliskach doliny rzeki Isonzo. Gleby ubogie, żwirowe. Na warunki klimatyczne wpływ mają wiatry znad odległego o 18 km Adriatyku.

Nagrody i wyróżnienia

sfsf

sdf

sdf

 

Należące do posiadłości parcele zajmują łącznie powierzchnię 20 hektarów. Winnice prowadzone są metodą pojedynczego sznura Guyota. Gęstość nasadzeń wynosi 5000 krzewów na hektar.

Bressan to posiadłość o wielowiekowej tradycji. Winiarska historia rodziny zaczęła się od urodzonego w roku 1726 Giacomo Bressana. Dzisiejszy właściciel, Fulvio, jest winiarzem w 9 pokoleniu. Uprawia 20 hektarów winnic podzielonych na parcele zlokalizowane w najlepszych siedliskach doliny rzeki Isonzo.

Wina tworzone są tu w sposób tradycyjny w najlepszym rozumieniu tego słowa. Fulvio Bressan wybiórczo stosuje nowoczesne techniki winiarskie, odrzucając te, które jego zdaniem zbytnio ingerują w charakter wina. Unika też chwilowych mód, wierząc, że to co najlepsze w jego winach, pochodzi z unikalnego terroir i restrykcyjnie przestrzeganych zasad obowiązujących od lat w rodzinnych winnicach – między innymi nie stosowania sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony, surowej selekcji gron użytych do produkcji wina, fermentacji na rdzennych drożdżach.

Właściciel sam uczestniczy we wszystkich etapach uprawy winorośli i produkcji wina, od przycinania pędów do etykietowania butelek, a siebie nazywa „idealistą, który ma odwagę tworzyć prawdziwe wina”.wróć do producentów